piątek, 10 listopada 2017

"Supernaklejki: Zwierzęta świata, Świat przygód"

Rozbudowana seria książek, przy której dziecko ma naprawdę dużo zabawy. My posiadamy dwie spośród nich - Zwierzęta świata oraz Świat przygód, które sprawdzą się także przy starszym dziecku, ponieważ posiadają znaczne walory edukacyjne. Książki są duże i wielokrotnego użytku. Proste i ładne, a papier śliski, dość gruby i wytrzymały. Książka nie rozpada się po godzinnej zabawie, a i takie bywają (np. Jupi!). Naklejki są wyraźne i dobrze odcinają się od tła. Ania, podczas zabawy z tymi książkami, nauczyła się naklejać konkretny kształt na wyznaczony kontur. Naklejek jest jednak dużo więcej niż konturów i dziecko może poddać się szaleństwu naklejania drobiazgów lub siedmiu niedźwiedzi brunatnych stojących w szeregu obok siebie. 
O ile pierwsza z nich opiera się na naklejaniu zwierząt w odpowiednim dla nich środowisku, o tyle druga obfituje w zabytki, naturalne otoczenie dzikich zwierząt oraz gwiazdozbiory - jest to prawdziwa kopalnia rozrywki połączonej z nauką. Te poważne, przedstawieniowe naklejki, przeznaczone są dla starszaka zainteresowanego geografią lub zoologią, książki jednak usatysfakcjonują także malucha w naklejkowym szale. To do niego skierowana jest większość spośród 500 naklejek, na jaką składają się rybki, drzewka, kilkadziesiąt krzaczków, listków, glonów czy śladów łap.
Naklejki w większości udaje się ponownie odkleić, choć czasem jakiś wikłacz o zbyt długim ogonie ponosi straty, jeśli Ania nie chce poczekać na moją pomoc.


Supernaklejki: Zwierzęta świata, Świat przygód, wyd. Olesiejuk,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz