Zachęta do gotowania i bycia otwartym nie tylko na nowe smaki - kolejna część przygód Emi

Agnieszka Mielech przybywa z kolejną częścią przygód sympatycznej paczki Tajnego Klubu Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka tym razem po to, żeby stanąć na wysokości kulinarnego zadania. Obok kilku lekcji gotowania na odbiorców czeka także inna lekcja - tolerancji wobec inności, gdy do szkoły głównych bohaterów zapisuje się uczennica z Ghany. 

 

Akcja powieści podsuwa doskonałe pomysły na idealną organizację pracy w grupie. Kluczowe okazuje się sprawdzenie, kto spośród uczestników ma jakie umiejętności oraz znalezienie wokół siebie dodatkowych osób, posiadających cechy, których brakuje. Nastolatkowie nie działają sami. Pod opieką rodziców, a ostatecznie także nauczycieli i za zgodą dyrekcji, organizują w szkole naprawdę duże przedsięwzięcie, jakim jest charytatywny piknik, łączący zamiłowanie do gotowania i jedzenia z chęcią pomocy potrzebującym. To świetny poradnik organizacyjny dla niejednego młodego społecznika.

Kuchnia okazuje się doskonałym tematem w książce, której hasłem przewodnim jest współpraca, podział obowiązków i spędzanie czasu na działaniu. To także zachęta dla młodych odbiorców, by nie tylko sami próbowali swoich sił w kuchni, ale sugerowali w swoich rodzinach, jak dobrą rozrywką może być wspólne gotowanie. Do książki dołączonych jest też kilka, najczęściej wspominanych w książce, przepisów.

Za książkę dziękuję

Agnieszka Mielech, Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Niezłe Ziółka, Wilga 2021.

Komentarze